Vehicle-to-Grid

3CHARGY od lat inwestuje w rozwój technologii V2G w celu tworzenia innowacyjnych produktów i usług.

hero-image

Technologia V2G

V2G to technologia umożliwiająca dwukierunkowe przesyłanie energii elektrycznej pomiędzy samochodem elektrycznym podłączonym do stacji ładowania a siecią energetyczną.

Przyszłość systemu elektroenergetycznego

Punkty ładowania V2G umożliwiają dwukierunkowy przepływ energii w postaci ładowania lub rozładowywania pojazdu elektrycznego. W okresach nagłego wzrostu zapotrzebowania na energię elektryczną w sieci, w pełni naładowane pojazdy mogą oddawać energię do sieci. Sam proces jest bardzo prosty i nie wymaga żadnych specjalnych urządzeń. Naładowany, wysokonapięciowy akumulator samochodu elektrycznego może rozładować się dzięki podłączeniu do stacji ładowania, która działa w oparciu o inteligentną chmurę. Przepływ energii jest realizowany przez jednostkę sterującą samochodu (ECU) i podobną jednostkę w stacji ładowania.

Vehicle-to-grid to inteligentne ładowanie, które idzie o krok dalej i otwiera szerokie możliwości w tej dziedzinie.

content-image
Właściciel EV

Rozwiązanie to przynosi duże korzyści właścicielom pojazdów elektrycznych, którzy zwracają się do operatora sieci o tę usługę, wykorzystując swoją inwestycję w pojazdy elektryczne i ustalając limity, dzięki którym zawsze mają taki zasięg, jakiego potrzebują.

Dostawcy energii

Technologia V2G pomaga zrównoważyć zapotrzebowanie w sieci i płynnie integrować odnawialne źródła energii, dzięki czemu firmy energetyczne mogą zmniejszyć swoją zależność od elektrowni zasilanych paliwami kopalnymi, co pomaga im osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju.

Budynki komercyjne/mieszkalne

Technologia V2G ułatwia magazynowanie energii odnawialnej i wykorzystywanie jej we właściwym czasie. Dzięki V2G chwilowe skoki zużycia energii elektrycznej w budynku mogą być zrównoważone przez samochody elektryczne, co ogranicza potrzebę pobierania dodatkowej energii z sieci.

Fleet managers

Właściciele flot mogą zarabiać na swojej flocie, oddając dodatkową energię do sieci, co obniża ich koszty energii. Może to również stanowić zachętę dla operatorów flot ICE do przejścia na ekologiczne środki transportu.

3CHARGY AERO

AERO to najbardziej zaawansowana na świecie stacja ładowania AC dla pojazdów elektrycznych. Jej elektronika obsługuje standard ISO 15118-20 oraz OCPP 2.0. Jest więc dwukierunkowa i przeznaczona do obsługi wszystkich zaawansowanych usług V2G i Smart Charging. Została również zaprojektowana do obsługi funkcji Plug & Charge.

AERO to idealna domowa lub ogólnodostępna stacja ładowania dla osób poszukujących przyszłościowego, łatwego w obsłudze i bezpiecznego rozwiązania. Dzięki aplikacji e-mob APP i połączeniu z internetem, ładowanie jest tak proste, jak nigdy dotąd.

Dostępny również z kablem o długości 7m (4 799 zł netto)

  • Gwarancja 24 mc

  • Exclusive Support

  • Leasing

content-image
content-image

hypercharger HYC50

hypercharger HYC50 jest pierwszą na rynku szybka stacją ładowania o mocy 50 kW przeznaczoną do montażu na ścianie lub na postumencie montażowym. Umożliwia ładowanie mocą do 50kW jednego lub dwóch pojazdów oraz ciągłe ładowanie prądem 150A. Dzięki nowoczesnym modułom mocy wykonanym z użyciem węglika krzemu gwarantuje najlepszą na rynku sprawność (min 97%) oraz ultra niski poziom hałasu (50dB).

Jako jedyna na rynku jest w pełni przygotowana i zgodna ze standardem V2G (ISO15118-20).

  • Gwarancja 24 mc

  • Exclusive Support

  • LeasingPobierz naszą aplikację

Czy jesteś gotowy, aby wypróbować e-mob APP? Pobierz naszą aplikację za darmo, by poznać wszystkie jej funkcje.

e-mob APP
cta-image

Nasze stacje ładowania są kompatybilne ze wszystkimi samochodami elektrycznymi i hybrydowymi typu plug-in.