hero-image

Platforma do zarządzania energią

Platforma 3CHARGY łączy wszystkie rozproszone zasoby energii (DER) i zarządza efektywnością energetyczną domu.

Dom jest łączem

HEMS umożliwia zwiększenie rentowności inwestycji i zmniejszenie zużycia energii.

Przyszłość będzie elektryczna

Pompy ciepła, samochody elektryczne i systemy fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne.

Rynek systemów HEMS

Głównym celem jest maksymalizacja wykorzystania energii wytwarzanej w budynku, zwłaszcza ze źródeł odnawialnych.

Home Energy Managment System

System zarządzania energią w domu (HEMS) autonomicznie monitoruje, zarządza i optymalizuje przepływy energii w domu, aby osiągnąć określony cel (np. maksymalizację samowystarczalności lub minimalizację kosztów).

Co to jest System HEMS?

System HEMS (Home Energy Management System) to zaawansowany system, który integruje różne urządzenia i technologie w celu monitorowania, kontrolowania i optymalizacji zużycia energii w domu. Działa on na zasadzie automatyzacji i inteligentnego zarządzania energią, umożliwiając użytkownikom świadome kontrolowanie i regulację zużycia energii w czasie rzeczywistym. Jego nadrzędnym celem jest osiągnięcie najwyższego poziomu efektywności energetycznej.

Dzieje się tak oczywiście dzięki optymalizacji zużycia energii. Domowe systemy HEMS z roku na rok regularnie zyskują na popularności, a sama technologia pozwala właścicielom domów jednorodzinnych zaoszczędzić wiele pieniędzy na rachunkach za energię oraz sprawić, że gospodarstwa domowe stają się jeszcze bardziej ekologiczne.

content-image
Oszczędność energii i kosztów

Dzięki Systemowi HEMS, jak już wspomnieliśmy możemy monitorować i kontrolować zużycie energii w domu, co pozwala na efektywne wykorzystywanie energii i minimalizowanie jej strat. To przekłada się z kolei finalnie na znacznie niższe rachunki za energię.

Komfort i wygoda

System HEMS umożliwia zdalne sterowanie urządzeniami w domu za pomocą smartfona lub tabletu. Możemy zatem w prosty i szybki sposób regulować temperaturę, oświetlenie czy inne parametry, nawet gdy nie jesteśmy w domu. To daje o wiele większy komfort i wygodę.

Ochrona środowiska

Efektywne zarządzanie energią przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i obciążenia dla środowiska. System HEMS pozwala nam świadomie kontrolować nasze zużycie energii, przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego i znacznego zmniejszenia śladu węglowego gospodarstwa domowego.

Integracja z innymi technologiami

ISystem HEMS może być łatwo zintegrowany z innymi technologiami, takimi jak instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii czy samochody elektryczne. Dzięki temu możemy w pełni wykorzystać potencjał tych rozwiązań i lepiej zarządzać energią w domu.

3CHARGY HEMS jest kompatybilny i łatwo konfigurowalny z najpopularniejszymi DER (systemy PV, pompy ciepła, wallboxy, kotły), w tym:


content-image

Na jakiej zasadzie działa System HEMS (Home Energy Management System)?

    System HEMS to swoiste połączenie komponentów sprzętowych i oprogramowania, które współpracują i działają ze sobą na zasadzie monitorowania, analizy i automatycznego sterowania zużyciem energii w domu. Wszystko to w celu efektywnego zarządzania energią w domu. Głównym i zarazem niezbędnym elementem koniecznym do działania systemu HEMS są moduły komunikacyjne, wmontowane w inwerter hybrydowy. To dzięki nim z kolei algorytm HEMS może łączyć się, chociażby z instalacją fotowoltaiczną czy też magazynem energii, zapewniając rozbudowane statystyki dotyczące produkcji, jak i konsumpcji energii.


Monitorowanie zużycia energii

System HEMS monitoruje zużycie energii w czasie rzeczywistym za pomocą inteligentnego licznika energii. Dzięki temu możemy śledzić nasze zużycie i identyfikować obszary, w których możemy je zoptymalizować.

Analiza danych

Dane dotyczące zużycia energii są analizowane przez system HEMS w celu identyfikacji wzorców i możliwości optymalizacji. System ten może na podstawie zebranych danych przewidywać nasze zapotrzebowanie na energię w określonym czasie i dostosowywać pracę urządzeń, aby zoptymalizować zużycie.

Automatyczne sterowanie

ISystem HEMS może automatycznie sterować urządzeniami w domu w celu optymalizacji zużycia energii.

Zdalne sterowanie

Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej, użytkownicy mogą zdalnie kontrolować i monitorować swoje zużycie energii oraz sterować urządzeniami w domu, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.


video-preview
System HEMS a ekologia

System HEMS ma również pozytywny wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Optymalizacja zużycia energii przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i obciążenia dla środowiska. Dzięki systemowi HEMS możemy kontrolować nasze zużycie energii, wykorzystywać bardziej ekologiczne źródła energii, takie jak energia słoneczna, oraz minimalizować straty energii.

Zaprojektowany dla prosumentów

Jednym z głównych aspektów, wpływających na pozytywną pracę systemu HEMS jest jego zdolność do integracji z instalacjami fotowoltaicznymi. Dzięki niej możemy zoptymalizować samodzielne wykorzystanie wyprodukowanej energii słonecznej, czyli tzw. autokonsumpcję.

Nawet poza domem

Zarządzanie energią w ruchu

Pozwól klientom kontrolować zasoby i przepływy energii w ruchu dzięki konfigurowalnemu interfejsowi mobilnemu, dostępnemu na iOS i Androida.

Ponadto możesz zarządzać domową stacją ładowania 3CHARGY NANO lub AERO. Zarządzaj inteligentnym ładowaniem, konfiguracją i autoryzacją bezpośrednio ze swojego smartfona.

content-image